top of page
RAVAL shape

agencja reklamowa

Agencja reklamowa  RAVAL

 Profesjonalne Projekty,

Skuteczna Reklama,

Innowacyjne Rozwiązania. 

W dzisiejszym konkurencyjnym świecie biznesu, skuteczna reklama stanowi klucz do sukcesu każdej marki.

Kiedy nadszedł czas na stworzenie profesjonalnej kampanii reklamowej, wielu zastanawia się, czy lepiej skorzystać z usług agencji reklamowej czy może zwrócić się do freelancerów czy studentów. W przypadku Agencji Reklamowej RAVAL wybór staje się oczywisty – jesteśmy Twoim niezawodnym partnerem w kreowaniu efektywnych strategii reklamowych.

Współpraca z nami to gwarancja skutecznej reklamy. 

Kompleksowa Obsługa

Oferujemy nie tylko kreatywność i design, lecz także kompleksową obsługę, dostosowaną do zaspokojenia wszelkich potrzeb naszych klientów.

Nasza oferta obejmuje nie tylko obszary projektowania graficznego czy identyfikacji marki, lecz także różnorodne usługi takie jak druk, reklama wielkoformatowa, produkcja reklamy, montaż, oklejanie witryn, znakowanie pojazdów, gadżety reklamowe i znakowanie odzieży. Nasze doświadczenie w obszarze reklamy pozwala nam nie tylko dostarczać efektywne rozwiązania offline, ale także umożliwia kompleksową obecność Twojej marki w świecie cyfrowym. Zapewnimy kompleksowe wsparcie w dziedzinie reklamy online poprzez działania na Social Mediach, projektowanie nowoczesnych stron internetowych, a także oferując skuteczne usługi z zakresu pozycjonowania stron oraz kampanii reklamowych, takich jak Google Ads.

Oferując  kompleksową obsługę w zakresie reklamy i marketingu, stawiamy na pełną transparentność i zaangażowanie, tak aby zapewnić komfort w trakcie współpracy i kompletną satysfakcję z naszych usług.

Jesteśmy Twoim punktem kontaktowym na każdym etapie realizacji projektu reklamowego, eliminując zbędne zawiłości związane z koordynacją różnych

 Wybierając naszą agencję reklamową otrzymujesz kompleksowe podejście do Twoich potrzeb reklamowych dzięki szerokiej gamie profesjonalnych rozwiązań. Inwestując w spójną i efektywną kampanię reklamową, zwiększasz szanse na osiągnięcie sukcesu w biznesie.

Znajomość Branży i Doświadczenie

Nasze ponad 10-letnie doświadczenie to nie tylko liczby. To synergia tradycji i nowoczesności, gdzie doświadczenie połączone z innowacyjnym myśleniem przekłada się na unikalność i skuteczność każdego projektu. Rozumiemy zmieniające się potrzeby rynku, co pozwala nam tworzyć kampanie zgodne z najnowszymi trendami. 

Zarządzanie Projektami

Posiadamy doświadczenie w efektywnym zarządzaniu projektami. Dzięki doskonałej koordynacji wszystkich działań eliminujemy stres związany z realizacją projektu. Zlecając nam projekt, masz pewność, że każdy etap pracy będzie zrealizowany zgodnie z planem, dostarczając ostateczny rezultat zgodnie z oczekiwaniami. 

Profesjonalizm i Praktyka

Jesteśmy zawsze o krok przed konkurencją, wykorzystując najnowsze technologie i zasoby. Nasze projekty są nowoczesne, efektywne i zgodne z najświeższymi trendami. Jako producent reklam nie skupiamy się jedynie na aspekcie wizualnym – nasze podejście jest praktyczne i funkcjonalne. Nasze projekty łączą estetykę z wszechstronnością, co sprawia, że zaprojektowane przez nas logo prezentuje się doskonale na różnych nośnikach reklamy online i offline. Nasze projekty dobrze wyglądają nie tylko na wizytówce ale także  na  monochromatycznej pieczątce, świecącym kasetonie wielkoformatowym billboardzie czy jako znak wodny w mediach społecznościowych.

Cena i Jakość

Dzięki strategicznym partnerom i dostawcom oraz naszej ugruntowanej pozycji na rynku, jesteśmy w stanie utrzymać atrakcyjne stawki, nie rezygnując przy tym z doskonałej jakości. Elastyczność naszych rozwiązań pozwala na skuteczne dostosowanie do budżetu klienta, gwarantując satysfakcję z każdej inwestycji. Nasza kompleksowa oferta  oparta na bogatym doświadczeniu i głębokiej znajomości branży, czyni nas wiarygodnym partnerem, dążącym do osiągnięcia efektywnych rezultatów. Oferujemy nie tylko atrakcyjne ceny, lecz także pewność satysfakcji z jakości świadczonych przez nas usług.

Przepisy i Prawo Branżowe 

Rozumiemy, że skuteczna kampania reklamowa musi być nie tylko atrakcyjna, ale także zgodna z obowiązującymi przepisami. W Agencji RAVAL posiadamy aktualną wiedzę na temat prawa reklamowego i przepisów branżowych, co eliminuje potencjalne ryzyko problemów prawnych dla naszych klientów.

Współpraca i Gwarancja

Jesteśmy solidnym partnerem z wieloletnim doświadczeniem i stałym gronem klientów. Wystawiamy faktury VAT, umożliwiając kontrolę kosztów, a nasza determinacja w budowaniu trwałych relacji gwarantuje efektywne kampanie. Wybierając nas, otrzymujesz nie tylko kreatywność, lecz także pewność, że Twoje inwestycje reklamowe są w dobrych rękach.

Rozpoczynamy każdy projekt od starannej rozmowy z klientem lub analizy briefu. Jesteśmy przekonani, że kluczowym elementem skutecznej współpracy jest pełne zrozumienie potrzeb i oczekiwań klienta. Nasze podejście opiera się na:

 • Indywidualnym Dostosowaniu Rozwiązania: Nie trzymamy się sztywnych schematów. Każdy projekt traktujemy jako unikalne wyzwanie, starając się dostosować nasze rozwiązania do specyficznych potrzeb klienta.

 • Konsultacja: Kładziemy duży nacisk na dialog i konsultacje z klientem. Zależy nam, aby każdy szczegół projektu był omówiony i zrozumiany, co umożliwia nam tworzenie dedykowanych rozwiązań.

 • Zrozumienie Przekazu Reklamy: Pragniemy pełniej zrozumieć zamierzony przekaz reklamowy. Analizujemy, jakie wartości i idee klient chce przekazać, abyśmy mogli skutecznie wkomponować je w projekt.

 • Elastyczności w Sposobie Komunikacji: Nie trzymamy się ściśle sztywnych briefów. Czasem dobre rezultaty przynosi luźna rozmowa, która pozwala na swobodne wyrażanie pomysłów i sugestii.

 • Otwartości na Nowatorskie Pomysły: Jesteśmy gotowi podjąć się nietypowych wyzwań i eksperymentować z nowatorskimi koncepcjami. Rozmowa z klientem staje się inspiracją do tworzenia świeżych, kreatywnych rozwiązań.

 • Analiza i Kontekstu i Rynku: Oprócz rozmowy z klientem, przeprowadzamy również analizę kontekstu i rynku, aby lepiej zrozumieć trendy i oczekiwania konsumentów, co pozwala nam dostarczyć reklamę o większym oddziaływaniu.

Dążymy do tego, aby nasza rozmowa z klientem była nie tylko formalnym etapem projektu, ale również inspirującym doświadczeniem, które pozwala na wspólną kreację efektywnych i dopasowanych do celów reklamowych rozwiązań.

Rozmowa / Brief

Na podstawie rozmowy i/lub briefu oraz dostarczonych przez klienta wymiarów przygotowujemy szczegółową wycenę.  

 

Standardowo oferta obejmuje dostawę online lub odbiór osobisty. 

W związku z dynamicznie zmieniającymi się cenami surowców, ważność kalkulacji wynosi standardowo 10 dni. 

Wszystkie materiały personalizowane i drukowane są wykonywane po przedpłacie.

Dostawa i montaż wyceniane są indywidualnie.

Projekty Graficzne:

 • Na podstawie rozmowy i/lub briefu  przygotowujemy szczegółową ofertę.

Druk:

 • Na podstawie rozmowy i/lub briefu  przygotowujemy szczegółową ofertę dla poszczególnych ilości i specyfikacji . 

Produkcja i Montaż Reklamy:

 • W przypadku produkcji reklamy, np. pomiarów, wszystkie realizacje wyceniane i uzgadniane indywidualnie.

 • Cena montażu reklamy zależy od lokalizacji, wysokości montażu, rodzaju powierzchni oraz wielkości reklamy.

 • Koszt montażu reklam świetlnych zawsze odnosi się do montażu przy wyprowadzonym na zewnątrz źródle prądu.

 • Standardowo oferty obejmują montaż do wysokości nieprzekraczającej potrzeby użycia podnośnika. Koszt wynajmu podnośnika  wyceniamy osobno.

Projekt Strony WWW:

 • wycena indywidualna na podstawie  briefu / mapy strony uzgodnionej z klientem.
  Oferta stworzenie strony nie obejmuje usługi korekty lub tworzenia tesktów. 

 • usługa korekty tekstu lub stworzenia tekstów (copywriting) wyceniana jest indywidualnie.

 • Firma RAVAL nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany cen usług zewnętrznych, takich jak hosting, dostawca domeny itp. Zmiany te mogą być dokonane przez dostawców usług zewnętrznych i nie są kontrolowane przez firmę RAVAL.

Znakowanie Odzieży:

 • Ze względu na zróżnicowane metody i koszty znakowania, każde zamówienie jest wyceniany indywidualnie.

 • Oferujemy również usługę znakowania odzieży powierzonej, jednak klient ponosi pełną odpowiedzialność za proces, ze względu na specyfikę wysokich temperatur wymaganych w większości metod znakowania.

 • W przypadku haftu, prace rozpoczynamy dopiero po ocenie materiału, na którym ma być wykonany.

Oklejanie powierzchni:

 • Standardowo nasze oferty obejmują oklejanie powierzchni o wysokości nieprzekraczającej potrzeby użycia podnośnika. Koszt użycia podnośnika jest wyceniany osobno.

 • Cena oferty zawiera przygotowanie powierzchni poprzez usuwanie bieżących zanieczyszczeń i odtłuszczanie, aby zapewnić czystą powierzchnię dla aplikacji folii. Jednakże nie obejmuje mycia okien, ram ani demontażu starych naklejek. Dodatkowe prace przygotowawcze są wyceniane indywidualnie.

 • Usługi demontażu reklam lub folii są wyceniane indywidualnie i nie obejmują mycia okien.

Wykonanie Wyceny

Akceptacja wyceny:

 • Klient akceptuje wycenę, co jednocześnie stanowi potwierdzenie rozpoczęcia zlecenia.
   

Potwierdzenie terminu realizacji:

 • Termin realizacji potwierdzany jest przed złożeniem zamówienia, jednakże ostateczny termin zależy od finalnej akceptacji projektu i dokonania przepłaty przez klienta.Chyba że strony ustaliły inaczej.  
   

Realizacja zamówienia personalizowanych materiałów:

 • Wszystkie materiały personalizowane i drukowane są wytwarzane po dokonaniu przedpłaty, chyba że strony ustalą inne warunki oferty.
   

Terminy realizacji, a akceptacja projektu:

 • Termin realizacji jest uzależniony od ostatecznej akceptacji projektu przez klienta. W przypadku braku akceptacji projektu w ustalonym terminie, termin realizacji zostaje wydłużony.
   

Liczenie terminu produkcji lub druku:
Data realizacji produkcji lub druku jest liczona od momentu uregulowania przedpłaty i/lub zaakceptowania finalnego projektu.

Propozycje Logo lub Projektów Graficznych:

 • Wysyłane są w terminie do maksymalnie 7 dni, chyba że strony ustalą inaczej.

 • Pliki przechowywane są maksymalnie 6 miesięcy. Pliki wysłane przez klienta maksymalnie 3 miesiące. 

Poprawki:

 • Wykonywane są standardowo w terminie do maksymalnie 3 dni, chyba że strony ustalą inaczej.
   

Reklama:

 • Terminy realizacji ustalane są z klientami indywidualnie w zależności od specyfikacji produktu, sezonu i natężenia zleceń. 

 • Terminy realizacji zleceń zewnętrznych, takich jak montaż reklam czy oklejanie powierzchni, w dużej mierze zależą od warunków atmosferycznych. W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych, zastrzegamy sobie prawo do wydłużenia lub zmiany terminu realizacji.

 • Nieodebrane przez 45 dni zamówienia  np. wydruk ulegają utylizacji na koszt zamawiającego.

​​

Akceptacja Wyceny
& Terminy Realizacji

Przed rozpoczęciem prac nad projektem, prosimy o przesłanie kompletnego zestawu materiałów, takich jak treści merytoryczne, zdjęcia, logo oraz inne niezbędne elementy, zgodnie z wymogami określonymi w specyfikacji zlecenia. Klient zobowiązany jest dostarczyć pliki i treści w edytowalnej formie elektronicznej. Przesłanie materiałów, które mają być wykorzystane w projekcie, oznacza, że klient potwierdza posiadanie praw autorskich do tych materiałów i wyraża zgodę na ich modyfikację oraz edycję w celu realizacji projektu.
Cena projektów nie obejmuje przepisywania tekstów ani wektoryzacji (usługi dodatkowe), chyba że jest to określone w treści zamówienia.


Projekt Logo i Identyfikacji:
1. Przygotowujemy minimum 3 propozycje logo.
2. Klient decyduje się na 1 wybraną propozycję.
3. Po wyborze propozycji klient może wnosić swoje uwagi i sugestie do wybranej propozycji. Do wybranej propozycji logo przysługuje standardowo 5 zestawów poprawek (chyba że strony ustalą inne warunki). 
Zestaw poprawek rozumiany jest jako nieograniczona liczba uwag wysłana w jednym mailu.
5. Po finalnej akceptacji logo, (jeśli została wybrana taka opcja) przygotowywana jest księga znaku.
Finalna akceptacja oznacza zakończenie prac nad projektem logo, a ewentualne nowe modyfikacje czy poprawki nie są uwzględniane w dalszych etapach pracy.
Jeśli pojawią się dodatkowe zmiany/uwagi do logo po finalnej akceptacji, wymagają one dodatkowej wyceny.

Jeśli klient nie wybierze żadnego z zaproponowanych logo po przedstawieniu propozycji, nie ponosi żadnych kosztów związanych z przesłanymi propozycjami.
Jednemu klientowi wysyłamy maksymalnie 6 propozycji logo w celu zapewnienia szerokiego spektrum możliwości do wyboru.

Projekt Graficzny:

 • Przygotowujemy minimum 2 propozycje.

 • Do każdego projektu graficznego standardowo przysługują 3 zestawy poprawek (chyba że strony ustalą inne warunki).

 • Cena projektu graficznego obejmuje: przygotowanie propozycji, 3 zestawy poprawek, po akceptacji – przekazanie plików lub realizacja zlecenia druku/produkcji. (chyba że strony ustalą inne warunki).


Projekt Strony WWW:

 • Na podstawie wytycznych klienta opracowujemy wstępną mapę strony.

 • Klient dostarcza treści merytoryczne w formie edytowalnej elektronicznej oraz ewentualne zdjęcia i pliki graficzne.
  Istnieje również możliwość zamówienia dodatkowej usługi korekty tekstu lub stworzenia tekstów (copywriting), co może być szczególnie przydatne dla klientów potrzebujących wsparcia w treściach na swojej stronie internetowej.

 • Przygotowujemy wstępny layout strony, udostępniając klientowi link do podglądu online.

 • Po zaakceptowaniu layoutu, kontynuujemy prace nad dokończeniem strony.

 • Po zakończeniu projektu, strona jest publikowana w internecie zgodnie z indywidualnymi ustaleniami i zaakceptowaną ofertą.


Grafiki użyte na stronie nie mogą być wykorzystywane przez klienta poza jej obrębem, jednak istnieje opcja wykupienia dodatkowej licencji na zdjęcia.

Oklejanie powierzchni:
Zapewniamy profesjonalizm na każdym etapie naszych usług, dbając o zgodność z najwyższymi standardami branżowymi. Podczas aplikacji folii, takich jak oklejanie witryn czy pojazdów, przestrzegamy wytycznych producentów, zapewniając optymalne warunki.

 • Minimalna temperatura aplikacji powinna wynosić co najmniej 10 stopni Celsjusza.

 • ​Powierzchnia do oklejenia powinna być czysta, odtłuszczona i wolna od zanieczyszczeń.

 • Powierzchnia nie powinna być narażona na spadek temperatury poniżej 8 stopni Celsjusza lub deszcz w ciągu 24 godzin od zakończenia aplikacji.

 • Ze względu na elektrostatyczność folii, aby uniknąć dostania się kurzu i pyłu na powierzchnię aplikacji, nie zalecamy przeprowadzania aplikacji np. w trakcie remontu.

Przebieg Projektu

 • Standardowo klient otrzymuje zamknięte pliki graficzne drogą mailową.

 • W przypadku zamówienia projektów wraz z usługą przygotowania do druku, klient otrzymuje zamknięte pliki graficzne zgodne ze specyfikacją drukarni.

 • Po finalnej akceptacji logo, zaakceptowany projekt (zestaw plików) wraz z księgą znaku przesyłany jest klientowi drogą mailową w ciągu ma 10 dni roboczych.

 • Oferta na przedstawione projekty ważna jest przez 14 dni. 

 • Projekty graficzne, chronione są przepisami art.1 ust.1 pt.2 ustawy z dn 04.02.1999 o prawie autorskim.

 • Przedstawione propozycje projektów, w tym grafiki, teksty i inne materiały, są przeznaczone wyłącznie do użytku klienta i nie mogą być udostępniane, publikowane ani wykorzystywane bez zgody firmy RAVAL.

 • ​Kopiowanie, rozpowszechnianie i publikacja materiałów bez zgody firmy RAVAL jest zabronione.

 • Zakupione projekty mogą być używane jedynie w ramach określonych pól eksploatacji, które zostały wskazane w zamówieniu lub umowie. 

Projekt Logo,
Projekty Graficzne,

 • Prosimy zawsze o dokładne sprawdzenie poprawności merytorycznej danych na projekcie.

 • Firma RAVAL nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne nieścisłości w zaakceptowanych projektach.

 • Akceptując projekt, klient oświadcza, że posiada prawa autorskie do wszelkich materiałów przesłanych nam w celu jego wykonania.

 • Wszelkie zmiany, które zostaną zgłoszone po dokonaniu akceptacji projektu, mogą podlegać dodatkowym kosztom. Zależnie od zakresu i charakteru wprowadzanych modyfikacji, zostanie sporządzona dodatkowa wycena. Akceptacja pliku sygnalizuje zakończenie prac projektowych, a wszelkie poprawki po tej fazie mogą generować dodatkowe koszty. W przypadku usługi projektu graficznego z przygotowaniem do druku, gdzie DTP przygotowywany jest zawsze dopiero po finalnej akceptacji projektu, konieczność wprowadzenia poprawek po tym etapie może wiązać się zarówno z opłatami za korekty, jak i koniecznością ponownego przygotowania materiałów do druku, co również może generować dodatkowy koszt.

FInalizacja Projektu

 • Firma RAVAL zawsze przesyła specyfikację potrzebnych plików, dostosowaną do konkretnego projektu.

 • Nie ponosimy odpowiedzialności za niewłaściwą jakość/specyfikację dostarczonych plików i projektów do druku.

 • Firma RAVAL nie ponosi odpowiedzialności za treści merytoryczne dostarczone przez klienta. Nie sprawdzamy również ich poprawności.

 • Klient zobowiązany jest dostarczać pliki i treści w edytowalnej formie elektronicznej, a cena projektów nie obejmuje przepisywania tekstów.

 • W przypadku dostarczenia logo przez klienta, zalecamy jednoczesne przesłanie księgi znaku.

 • Prosimy o dokładne sprawdzenie poprawności merytorycznej danych na projekcie. Firma RAVAL nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne nieścisłości w zaakceptowanych projektach lub błędy w tekstach.

 • Akceptując projekt klient oświadcza, że posiada prawa autorskie do wszelkich materiałów przesłanych nam w celu jego wykonania.

Materiały Dostarczane przez Klienta

Reklamacja: 

 • Forma składania reklamacji: Reklamacje należy składać wyłącznie pisemnie drogą mailową na adres biuro@raval.pl, załączając wszelkie niezbędne dokumenty i zdjęcia ilustrujące reklamowaną wadę, w terminie 7 dni od otrzymania produktu.

 • Termin rozpatrzenia: Firma zobowiązuje się do rozpatrzenia reklamacji w terminie 14 dni od daty jej otrzymania.

 • Odpowiedź na reklamację: Pozytywne rozpatrzenie reklamacji: Firma podejmie odpowiednie działania w celu zadośćuczynienia klientowi, informując go o podjętych krokach. Negatywne rozpatrzenie reklamacji: Firma udzieli klientowi pisemnej odpowiedzi, wyjaśniając przyczyny odrzucenia reklamacji.

 • Wymagane dokumenty: W celu kompleksowego rozpatrzenia reklamacji, firma może zażądać dodatkowych dokumentów lub informacji od klienta.
   

Firma RAVAL może zażądać zwrotu produktu w celu przeprowadzenia analizy lub dokonania naprawy. Jeśli naprawa lub wymiana nie jest możliwa, klient ma prawo do zwrotu części lub całości wpłaconej kwoty za reklamowany produkt.
 

Zwroty i odstąpienie od umowy:

Klient zobowiązany jest do zwrotu produktów w stanie nienaruszonym, w oryginalnym opakowaniu adres do zwrotu:


 agencja reklamowa RAVAL,

ul. Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego 6C. 
59-300 Lubin,


Po otrzymaniu zawiadomienia wysłanego na adres mailowy : biuro@raval.pl o odstąpieniu od umowy oraz zwrotu produktów, firma przystąpi do rozpatrzenia wniosku w ciagu 14 dni i dokona zwrotu ewentualnie zapłaconej kwoty w ciagu 14 dni od rozpatrzenia wniosku .

 • Odstąpienie od umowy: Klientowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w przypadku spersonalizowanych produktów lub plików graficznych. W przypadku produktów standardowych, klient zobowiązany jest zgłosić swoją decyzję o odstąpieniu od umowy wyłącznie pisemnie na adres mailowy: biuro@raval.pl, w terminie 14 dni od daty jej zawarcia.

 • Zwrot kosztów: Zwrot kosztów może być rozpatrzony wyłącznie w przypadku stwierdzenia wady fabrycznej lub niezgodności z zamówieniem.

Rezygnacja z zamówienia:

 • W przypadku rezygnacji klienta z zamówienia w ciągu 30 dni od jego złożenia, firma RAVAL wystawi fakturę VAT za wykonaną usługę reklamową/graficzną/marketingową do momentu, do którego zlecenie zostało zrealizowane. Faktura uwzględnia koszty poniesione przez firmę do etapu, w którym klient zdecydował się zrezygnować z zamówienia. Koszty te obejmują wszelkie prace wykonane i nakłady poniesione w ramach przygotowania do realizacji zamówienia. Po otrzymaniu faktury klient jest zobowiązany do uregulowania jej w ustalonym terminie,

 

 • Jeśli w ciągu 30 dni od daty podpisania umowy lub złożenia zamówienia klient nie dostarcza niezbędnych treści lub nie podejmuje dalszych kroków w celu nawiązania kontaktu, firma RAVAL zastrzega sobie prawo do ponownej wyceny zlecenia. Nowa wycena uwzględnia ewentualne zmiany cen surowców oraz inne czynniki wpływające na koszty produkcji. Jeśli klient zdecyduje się kontynuować realizację zamówienia po ponad 30 dniach, konieczne jest uregulowanie różnicy między nową wyceną, a kwotą pierwotną. W przypadku braku opłaty lub dalszego zaniechania ze strony klienta, zlecenie jest uznawane za zrealizowane w całości, a wpłacona kwota nie jest zwracana.

Rezygnacje & Reklamacje

Zasady współpracy

What Sets Us Apart

All About Us

This is a space to share more about the business: who's behind it, what it does and what this site has to offer. It’s an opportunity to tell the story behind the business or describe a special service or product it offers. You can use this section to share the company history or highlight a particular feature that sets it apart from competitors.

bottom of page